fbpx

Juba sel sügisel on valmimas noorsootöötaja ameteid tutvustavad interaktiivsed töötoad, mille eesmärk on tõsta karjääriteadlikkust noorsootöö valdkonnas ning tutvustada laiemale avalikkusele noorsootöötaja ametite mitmekülgsust.

Kavatsus luua noortele nutikas lahendus noorsootöötaja ametitega tutvumiseks on sündinud erinevate osapoolte kaasamisel – idee väljatöötamisel on osalenud nii noored ise kui ka noorsootöö esindajad, lisaks on kaasatud IT-spetsialiste. Selline noorte, noortevaldkonna esindajate ning IT-spetsialistide vaheline koostöö on vajalik, et leida kaasahaaravaid lahendusi, mis võimaldavad hoopis uuel moel viia noorteni olulist infot erinevate karjäärivõimaluste kohta. Samuti aitab see valdkonda laiemale üldsusele atraktiivsemalt tutvustada.

Uute lahendustega saavad noored tutvuda näiteks noorsootöö- ja haridusasutustes ning info- ja karjäärimessidel. Tutvustatakse kaheksa noorsootöötaja ametit, mille puhul saavad noored teadmisi nende eripäradest, konkreetsetest tööülesannetest ja töövõtetest ning võtmeoskustest:

1)    avatud noortekeskuse noorsootöötaja;
2)    kooli huvijuht;
3)    ringijuht;
4)    huvikooli õpetaja;
5)    maleva või noortelaagri kasvataja;
6)    rahvusvahelise noorsootööga tegelev noorsootöötaja;
7)    mobiilne noorsootöötaja;
8)    noorsootöötaja kultuuriasutustes.

Interaktiivseid lahendusi noorsootöötajate ametite tutvustamiseks otsisime riigihanke kaudu, mille tulemusena osutus väljavalituks Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK).

ENKi projektijuhi Minna Kohjuse sõnul annab noorsootööd tutvustav töötuba noorele parema ettekujutuse töö iseloomust. Näiteks aitab töötuba mõista, et noorsootööd saab teha paljudes erinevates asutustes (kool, huvikool, tänav jne) ning samas on ametiga tegelemiseks oluline ettevalmistatus.

„Virtuaalreaalsus on hea võimalus noortel päriselt läbi proovida, milliste olukordade ja valikutega peab noortega töötav inimene teinekord silmitsi seisma, ning ise probleemolukordades otsuseid langetada. Ehk siis tegemist on põneva töötoaga, kus rollid on vahetunud ja noor saab hetkeks järele proovida üht võimalikku karjäärivalikut,” selgitas Kohjus.

 

Interaktiivseid töötube noorsootöötaja ametite tutvumiseks rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse elluviidava ESFi kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine kirjeldatud tegevuste raames.

 

 

Print Friendly, PDF & Email